Prasy rewolwerowe

Aktualnie na całym świecie wytwarzanych jest wiele typów i modeli pras, na przykład prasy rewolwerowe. W naszym kraju najbardziej cenione są tego rodzaju maszyny do metali, wyprodukowane przez niemieckie firmy BEHRENS, czy TRUMPF. Dużym zainteresowaniem cieszą się również japońskie prasy rewolwerowe AMADA lub TAURUS – wyprodukowane we Włoszech przez firmę SIMASV.

Prasa rewolwerowa AMADA PEGA 244

Prasa rewolwerowa AMADA PEGA 244

Prasy rewolwerowe mogą być wyposażone w różne typy korpusów. Z tego względu możemy podzielić je na prasy ramowe oraz prasy wysięgowe.

Prasy rewolwerowe są to wykrawarki ze sterowaniem numerycznym. Dzięki zaopatrzeniu w oryginalne sterowanie numeryczne, pozwalające na pracę korzystającą z uprzednio dodanych do programu urządzenia parametrów, urządzenia tego rodzaju są nadzwyczaj precyzyjne oraz wydajne.

Prasa rewolwerowa TAURUS 7000 MULTI

Prasa rewolwerowa TAURUS 7000 MULTI

Prasy rewolwerowe, jak już nazwa wskazuje, wyposażone są w rewolwer narzędziowy. Może on posiadać dużo stacji o przeróżnej średnicy narzędzia.

Na wyposażeniu, obrabiarki tego typu posiadają nieraz mnóstwo specjalistycznych przyrządów, umożliwiających realizowanie nawet bardzo skomplikowanych zabiegów obróbki skrawaniem.

Prasy rewolwerowe ze sterowaniem cyfrowym posiadają bardzo często sterowane programem, unoszone stoły szczotkowe.

Aby dostosować trafną tego typu maszynę do wykonywania konkretnych zadań związanych z obróbką przedmiotów metalowych, powinno się pamiętać, ażeby przed zakupem sugerować się znamiennymi dla tych obrabiarek wielkościami technicznymi, ponieważ maszyny te mają różne szerokości i wysokości oraz parametry techniczne pracy.