Przecinarki plazmowe i gazowe

Przecinarki plazmowe produkowane są na całym świecie jako maszyny tnące blachę i profile zamknięte w systemie 2D i 3D. To nowoczesne, zautomatyzowane maszyny CNC, przeznaczone do obróbki materiałów, cięcia stali czarnej, nierdzewnej a także aluminium. Są szybkie, ekonomiczne, ale przede wszystkim precyzyjne, dzięki posiadaniu sterowania komputerowego. Oprócz tego składają się jeszcze z plazmy, palników tlenowych i stołu roboczego. Do ich zalet zalicza się możliwość komputerowego ustawiania cykli pracy oraz przebijania materiałów.

Jeśli chodzi o najważniejsze parametry pracy, to przecinarki plazmowe charakteryzuje najbardziej szybkość startu od krawędzi, maksymalna szybkość cięcia oraz pobór mocy.

Na rynku metalowym nabywcy szukają często przecinarki plazmowe SATRONIK, PROXIMA, oraz ESAB i HYPERZAKMET.

Przecinarka plazmowa HYPERZAKMET HPR 260 A

Przecinarka plazmowa HYPERZAKMET HPR 260 A

Popularne wypalarki PROXIMA to maszyny, które posiadają źródła plazmowe, centrale do filtrowania oraz duże moce silnika. To szybkie obrabiarki, które cechuje

posiadanie zsynchronizowanego cyfrowo, obustronnego napędu bramowego z przekładniami oraz silnikami.

Zaletą jest duża dokładność, na którą wpływa praca suportu palnika plazmowego ze sterowaną napięciowo wysokością w stosunku do obrabianego materiału, ale również ustawianą cyfrowo wysokością palnika w czasie obrabiania materiału.

Przecinarki plazmowe PROXIMA wyposażone są w interfejs. Odpowiada on za ustawianie wysokości palnika z odczytem jego położenia.

Wypalarki SATRONIK posiadają niezwykle dokładny palnik plazmowy, a oprócz niego dwa palniki tlenowe, które umożliwiają również cięcie grubych blach.

Przecinarki plazmowe renomowanej marki ESAB to są obrabiarki, które cechuje wysoka dokładność i wydajność. Wykorzystywane są najczęściej do palenia czarnej blachy oraz blachy tzw. kwasoodpornej.

Przecinarka plazmowa plasma ESAB SUPRAREX SXE-P2 5000 RH

Przecinarka plazmowa plasma ESAB SUPRAREX SXE-P2 5000 RH

W Polsce produkowane są wypalarki firmy ECKERT. Te dokładne i ekonomiczne obrabiarki cieszą się dobrą renomą na całym świecie.

Przecinarki gazowe znanej na całym świecie firmy STIGAL przeznaczone są głównie do wypalania blachy. Ich budowę charakteryzuje to, że mają żebrowane, aluminiowe profile.

Na szybkość takich obrabiarek wpływa fakt, iż wyposażone są one w cztery serwonapędy, wchodzące w skład całego ich układu napędowego. Ich praca stosowana jest najczęściej do cięcia plazmowego blachy metodą kształtową.

Jeśli chodzi o ich parametry charakterystyczne, to są przede wszystkim: długość i szerokość robocza, a także szybkość i grubość wypalania.

Dodatkowo przecinarki gazowe wyposażone są w dwustronny układ napędowy i układ bezsmarowy, potrzebny do realizowania zadań obróbczych w trudnych warunkach pracy.