Tokarki używane

Tokarki to urządzenia stosowane do obróbki skrawaniem. Ich pracę określa się mianem toczenia. Zapotrzebowanie na rynku na tego typu maszyny nowe i tokarki używane wciąż wzrasta. Maszyny tego rodzaju nowe wykorzystywane są głównie w pracy w warsztatach, zakładach przemysłowych zajmujących się produkcją na większą skalę, natomiast tokarki używane mogą być wykorzystywane do pracy w zakładach zajmujących się mniejszą i drobną wytwórczością.

Wszystkie typy tokarek mają ustalone przeznaczenie. Urządzenia tego typu budowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Tokarka karuzelowa DEFUM KNA 110/135

Tokarka karuzelowa DEFUM KNA 110/135

Tokarki są to obrabiarki, które zajmują się toczeniem w szczególności przedmiotów, posiadających kształt brył obrotowych, takich jak wałki, kule i stożki. Praca na tokarkach polega na tym, że umieszczony w kłach lub w uchwycie obrabiany materiał, jest toczony narzędziem tokarskim.

W celu rozszerzenia przeznaczenia, tokarki nowe i tokarki używane sprzedawane są obecnie jako wyposażone w bogate oprzyrządowanie. Takie narzędzia uniwersalne pasują często do wielu typów tokarek. Poprawiają pracę maszyn i pozwalają na wykonywanie na nich skomplikowanych zabiegów obróbczych, jakich nie można wykonać bez wykorzystania takiego typu specjalnych narzędzi. Dlatego, stosujące je w pracy fabryki nie muszą dysponować w takiej sytuacji bogatym asortymentem obrabiarek do obróbki metali.


Reasumując, oprócz tokarek nowych, produkowanych obecnie na całym świecie, rośnie nieustannie sprzedaż tego typu maszyn używanych.

Tokarki używane nabywane są głównie przez niewielkie narzędziownie czy też zakłady, zajmujących się średnioseryjną wytwórczością, oraz dla których nie koniecznie zyskowny jest zakup nowych i często kosztownych urządzeń. Wówczas nabywają one takie maszyny używane, zgodne z ich potrzebami jakościowymi i technicznymi.